Modlitwa za zmarłych członków Kapituły Katedralnej

Dnia 8 listopada 2019 r. zgromadziła się w kieleckiej Katedrze Kapituła Katedralna, aby pod przewodnictwem księży biskupów modlić się w intencji zmarłych kanoników.

Nieszporom za zmarłych przewodniczył bp Andrzej Kaleta. Następnie o godz. 18.00 Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył koncelebrowanej przez biskupów pomocniczych i kanoników katedralnych Mszy św.

W tym roku homilię wygłosił scholastyk kapituły ks. kan. Marek Czarnota. Nawiązując do przypowieści o obrotnym rządcy. Podjął temat właściwego przygotowania do ostatecznego wezwania: „zdaj sprawę ze swego życia”. Ewangeliczny zarządca zrzekając się swego zarobku wobec fałszywych oskarżeń „nie był skoncentrowany na tym, co zyskać teraz, bardziej był skoncentrowany na przyszłości”. Nauka o roztropności jest dla Jezusa powodem do mówienia trosce o zbawienie. Warto walczyć o życie wieczne z całych sił. Tu ma nam zależeć bardziej na „właściwym zarządzaniu”, dobrych relacjach z Bogiem niż na własnych korzyściach. 

Kapituła Katedralna istnieje od II połowy XII wieku. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu tych, którzy przez wieki modlitwą i troską duszpasterską służyli Bogu i ludziom w naszej parafii, mieście i diecezji.

tekst za: kielcekatedra.pl

>> Galeria zdjęć