Msza św. z okazji 5 rocznicy Ingresu biskupa Jana Piotrowskiego

Życzę Księdzu Biskupowi satysfakcji z tego, że jest w głównym nurcie historii Zbawienia – powiedział podczas Mszy św. z okazji 5 rocznicy Ingresu biskupa Jana Piotrowskiego ks. dr Paweł Tambor, rektor Wyższego Seminarium Duchownego. Mszę św. w Bazylice Katedralnej koncelebrowali biskupi pomocniczy oraz wielu prezbiterów diecezji kieleckiej i tarnowskiej.

W katedrze zebrali się również wierni Kościoła kieleckiego. Podczas homilii ks. rektor Paweł Tambor nawiązał do Słowa Bożego i procesu odkrywania Boga w swoim życiu. – Historia naszego życia nie jest na marginesie. Jest dokładnie odwrotnie. Żyjemy w głównym nurcie historii i nieważne, czy jesteśmy w katedrze, czy w małym, wiejskim kościółku. Życzę księdzu biskupowi, żeby czuł satysfakcję z tego, że jest w głównym nurcie historii Zbawienia. Po drugie, dzisiejszą Ewangelię kończą słowa: „Niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą”. Przekonujemy się jako kapłani, że trzeba o Bożej historii zbawienia mówić światu. Życzę księdzu biskupowi, żeby nigdy nie lękał się sytuacji zagrożenia i słuchał łaski bożej, wyznając wiarę w Boga.

Po Mszy św. przedstawiciele wspólnot, stowarzyszeń i organizacji złożyli pasterzowi naszej diecezji okolicznościowe życzenia.

Przypomnijmy, że Ingres biskupa Jana Piotrowskiego do kieleckiej katedry odbył się 29 listopada 2014 r. Podczas wielkiej uroczystości nowego biskupa powitał jego poprzednik bp Kazimierz Ryczan, a arcybiskup Celestino Migliore, ówczesny Nuncjusz Apostolski odczytał nominacyjną bullę papieską. W uroczystości wzięli również udział m.in. abp Wojciech Polak, prymas Polski i abp Stanisław Budzik z Lublina oraz biskup Andrzej Jeż, biskup tarnowski, a także ponad 500 prezbiterów z diecezji tarnowskiej i kieleckiej. – Wciąż podtrzymuję swoją opinię, że Kościół kielecki jest Kościołem żywym, mającym wiele możliwości. To co my proponujemy światu, to przede wszystkim Chrystus – ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Wszystko to łączy się ze świadectwem wiary mojej, kapłanów i ludzi stanowiących wspólnotę Kościoła. Mam pewność, że nie odniosłem żadnego sukcesu, bo w Ewangelii nie ma takiego słowa. Cieszę się z owoców duszpasterskich, katechetycznych, nawet jeśli pojawiają się pewne trudności związane z nowymi wyzwaniami społecznymi, cywilizacyjnymi i kulturowymi – mówi Radiu eM Kielce bp Jan Piotrowski.

tekst za: em.kielce.pl

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej