Msze św., nabożeństwa, wieczory papieskie i... kremówki

W poniedziałek, 18 maja 2020 r. parafie naszej diecezji uczciły pamięć św. Jana Pawła II. W kościołach odbywały się czuwania, specjalne nabożeństwa czy wieczory papieskie. Nie zabrakło również kremówek. Tak było m.in. w Kielcach – na Słowiku.

Wspólnota parafialna św. Teresy od Dzieciątka Jezus przeżywała swój modlitewny wieczór ze świętym Janem Pawłem II. Ten wyjątkowy, pełen dziękczynienia i modlitwy wieczór rozpoczął się o godz. 19.00. Na początku zgromadzeni parafianie otrzymali białe wstążeczki do przyczepienia, przypominające, że świętość jest powołaniem każdego z nas. Oprócz wspomnianych wstążeczek wręczono również obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II i modlitwą, tak aby ten modlitewny wieczór nie zakończył się jedynie w kościele, ponieważ pięknym jego zakończeniem byłaby kontynuacja wspólnej modlitwy w gronie rodzinnym.

Całe modlitewne wydarzenie było skupione wobec rozważań dotyczących Papieża Polaka, wśród których pojawiały się również modlitwy, pieśni i wiersze dedykowane św. Janowi Pawłowi II, napisane przez Magdalenę Rajkiewicz. Czas rozważań był też ubogacony przez symbole. Wszyscy wiemy, że starszy brat papieża umarł walcząc o życie pacjentki, dlatego też pobłogosławiono białe róże związane z naszą patronką św. Teresą, a wierni zabrali je, aby zanieść na groby bliskich zmarłych. Parafia na Słowiku niesłychanie mocno związana jest z wydarzeniem wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły, ponieważ w tym samym roku: 28 grudnia 1978 r. biskup Jan Jaroszewicz erygował naszą parafię. Z tego względu młodzież zaniosła biało-żółte znicze i kwiaty na grób budowniczego kościoła – ks. Żrałka.

Modlitewny wieczór zakończył się Adoracją Najświętszego Sakramentu, w czasie której wybrzmiały słowa Litanii do św. Jana Pawła II oraz Apelem Jasnogórskim. Parafianie zabrali do swoich domów również kremówki, na osłodę trudnego czasu, który wszyscy przeżywamy. Za wspólną modlitwę wyrażamy serdeczne słowa Bóg Zapłać, wszystkim zgromadzonym parafianom, tym którzy trwali na modlitwie w swoich domach, wreszcie wspólnotom zaangażowanym w modlitewne spotkanie: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Parafialnej Scholii, Kołom Różańcowym i Margaretkom oraz „Młodzieży św. Teresy”.

Duszpasterze Parafii Kielce-Słowik

>> Relacja na parafialnym Facebooku