Nasi klerycy Mistrzami Polski w halowej piłce nożnej!

Nasi klerycy po raz trzeci wywalczyli Mistrzostwo Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej! W finale pokonali salezjanów z Krakowa 4:1.

Złoty medal wywalczyli następujący klerycy:
- diakon Jakub Suchecki z parafii Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej,
- bliźniacy Łukasz Chowaniec i Tomasz Chowaniec z parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie,
- Paweł Smolarczyk z Piekoszowa,
- Dominik Satro z Daleszyc,
- Grzegorz Petrus z parafii Łopuszno,
- Damian Liwocha i Piotr Dudkiewicz (najlepszy zawodnik Mistrzostw) z parafii św. Wojciecha w Kielcach.

- „Kilkanaście dni temu złoto Mistrzostw Polski wywalczyli księża z diecezji kieleckiej. Poszliśmy w ich ślady. Teraz życzymy im tytułu Mistrza Europy w Czarnogórze. Jeśli chodzi o nasze mistrzostwa w Warszawie, to poziom był wyższy niż rok temu. Doszło kilka nowych zespołów, między innymi salezjanie z Krakowa. Za rok mistrzostwa Polski odbędą się w Kielcach. Cieszymy się z tytułu, ciężka praca dała efekty. Mamy złoty medal i wyróżnienie indywidualne. W całym turnieju straciliśmy tylko trzy bramki, najmniej ze wszystkich drużyn” – mówi Damian Liwocha, bramkarz i kapitan kieleckich kleryków.

Na mistrzostwach w Warszawie z kieleckimi klerykami byli obecni m.in.: ks. dr Paweł Tambor - rektor Wyższego Seminarium Duchownego i prefekt ks. dr Szymon Górski.

Al. Łukasz Chowaniec