Nasi na Koncercie Uwielbieniowym w Rzeszowie

W Uroczystość Bożego Ciała po udziale w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta, w godzinach popołudniowych prawie 50-osobowa grupa ludzi udała się w drogę z parafii św. Franciszka w Kielcach oraz z parafii Świętomarz do Rzeszowskiego Parku Sybiraków na koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

Organizatorem koncertu była fundacja JSJD przy współpracy z Odnową w Duchu Świętym i Duszpasterstwem Akademickim. Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek (perkusista Skaldów), który zaraził swoją ideą dwóch księży – Andrzeja Cyprysia i Mariusza Milika. Ten koncert zachęca swoją formą i treścią ludzi do czynnego wielbienia Boga poprzez śpiew, taniec i wspólną zabawę przez co nazywany jest największym koncertem uwielbieniowym w Europie.

Na scenie zaprezentowali się m.in. Beata Bednarz, Katarzyna i Andrzej Lampert, Micho Kurichara, Marcin Pospieszalski, Lilia Pospieszalska, Tamara Przybysz, Joachim Mencla, Leopold Twardowski oraz ponad 130-osobowy chór, soliści i 40-osobowa orkiestra by wspólnie oddawać Chwałę Panu.

Jakub Grzegorzewski
UCZESTNIK