Niedziela Misyjna w Skalbmierzu

W Niedzielę Misyjną, 21 października 2012 r. w parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu gościła s. Kazimiera Perz, służebniczka, która jest koordynatorką pomocy dla wspólnot katolickich w Mołdawii.

Siostra dzieliła się swoim doświadczeniem wiary, powołania, opowiadała o sytuacji katolików w Mołdawii. W rozpoczętym Roku Wiary s. Kazimiera ukazała odpowiedzialność za świadome życie łaską wiary i dawanie świadectwa o Chrystusie innym.

Po Mszach św. parafianie skalbmierscy swoim otwartym sercem oraz pomocą materialną wspomogli katolików żyjących w Mołdawii.

Grupa Misyjna Dzieci działająca przy parafii pod kierunkiem s. Iwony Skrzypczak przygotowała oprawę liturgiczną Mszy św., ukazując w charakterystycznych strojach dzieci zamieszkałe na pięciu kontynentach,  gdzie należy głosić Chrystusa.

Również w całym Tygodniu Misyjnym parafianie ze Skalbmierza trwają na modlitwie w intencji misji.

Ks. kan. Marian Fatyga
Proboszcz Parafii