Kolejne czuwanie Apostolatu Margaretka w Imbramowicach za nami

W piątek, 17 czerwca 2016 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Apostolatu Margaretka Diecezji Kieleckiej.

W atmosferę czuwania wprowadziły Siostry Norbertanki przygotowanym na tę okoliczność rozważaniem o Męce Pańskiej. O godzinie 19.30 rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Następnie wszystkich zebranych powitał ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwania.

Szczególnymi gośćmi czuwania byli nowowyświęceni prezbiterzy: ks. Konrad Staniek, ks. Mateusz Jędrocha i ks. Adrian Stepień. Ponadto w czuwaniu wzięli udział członkowie Apostolatu Margaretka przybyli z parafii: Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. proboszczem dr. Grzegorzem Kaliszewskim, Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Karolem Słowakiem, Św. Andrzeja w Sieciechowicach z ks. Krzysztofem Tobołą, Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach z ks. proboszczem Piotrem Bosiem, Św. Mikołaja w Dłużcu (diecezja sosnowiecka) z ks. proboszczem Andrzejem Michniewskim, Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka), kapłani oraz pielgrzymi indywidualni.

Szczególnym przewodnikiem i opiekunem w czasie czuwania był św. Brat Albert Chmielowski. Konferencję dla zebranych wygłosił ks. Konrad Staniek. W swoim wystąpieniu podkreślił, że „Św. Brat Albert choć żył w czasach bardzo trudnych, potrafił wznieść się na wyżyny człowieczeństwa i pokazać, że dobroć i szlachetność to wartości, którym warto poświęcić życie”. Ta myśl została jeszcze rozwinięta podczas Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Mateusza Jędrochy. W homilii, którą wygłosił ks. Adrian Stępień padły słowa, które są testamentem duchowym św. Brata Alberta: „Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny”. Aby pokazać, że ta myśl nie jest pustym słowem, na zakończenie Mszy św. zostały poświęcone specjalnie na tę okoliczność przygotowane podpłomyki i później  nastąpił moment dzielenia się chlebem. Bardzo ważnym wydarzeniem było także błogosławieństwo Neoprezbiterów, udzielone wszystkim obecnym na czuwaniu modlitewnym. Wszystkim kapłanom i Siostrom Norbertankom zostały wręczone podziękowania i życzenia przygotowane przez członkinie Apostolatu Margaretka, działające w naszej diecezji.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy zebrani modlili się w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie modlitewne zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, podczas którego modliliśmy się wspólnie pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego a także Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie wspólnie modliliśmy się śpiewając Kompletę.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy zebrani spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej Grup Margaretkowych.

Kolejny Dzień Skupienia Apostolatu Margaretka  Diecezji Kieleckiej
odbędzie się 15 lipca 2016 r.
Naszym szczególnym przewodnikiem i opiekunem będzie św. Stanisław Papczyński.