Czuwanie Grup Margaretkowych z bł. Karoliną

W III piątek miesiąca, 18 listopada 2016 r. wierni zjednoczeni we Wspólnotach Margaretkowych po raz kolejny spotkali się aby wspólnie modlić się, prosząc o nowe i święte powołania a także o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych.

Patronką czuwania była bł. Karolina Kózkówna, której postać przybliżył ks. kan. Sławomir Sarek - proboszcz parafii w Gorzkowie i dziekan dekanatu kazimierskiego.

Czuwanie modlitewne rozpoczęły rozważania o Męce Pańskiej, pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Drogę Krzyżową przeszliśmy wraz z bł. Karoliną odczytując koleje jej życia w świetle zjednoczenia z cierpiącym Chrystusem. Wspólnie wysłuchaliśmy konferencji o bł. Karolinie a także uczciliśmy jej relikwie.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboła. Słowo Boże wygłosił ks. Sławomir Sarek, podkreślając, że „błogosławiona Karolina nie szukała krzyża, ale przez wytrwałą modlitwę może być wzorem dla wspólnot margaretkowych w kroczeniu drogą do świętości”.  Liturgię ubogacił śpiewem Chór parafii św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach.

Szczególnym wydarzeniem podczas czuwania było złożenie przyrzeczenia dożywotniej modlitwy w ramach Wspólnoty Margaretkowej przez dzieci, które podjęły postanowienie modlitwy w intencji ks. Krzysztofa Toboły. Dla wielu członków wspólnot margaretkowych stało się to umocnieniem, a także zachętą do dalszej, wytrwałej modlitwy o uświęcenie kapłanów.

Czuwanie uwieńczyła adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem lourdzkim oraz śpiewem komplety. Po zakończeniu wspólnej modlitwy wierni zebrali się w spichlerzu, aby wzajemnie ucieszyć się swoją obecnością, a także ubogacić rozmową i świadectwem wynikającym z doświadczenia przynależności do Wspólnoty Margaretkowej,

W czuwaniu wzięli udział członkowie Wspólnot Margaretkowych z parafii:
- Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą;
- Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem;
- Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach zks. kan. Grzegorzem Kaliszewskim;
- Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z diakonem Konradem Fatygą;
- Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach;
- Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Bolesławiu z ks. Krzysztofem Paskiem;
- Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szreniawie (diecezja sosnowiecka).