Nowoczesny sprzęt dla strażaków poświęcony!

Ks. Marek Mrugała – Świętokrzyski Kapelan Strażaków dokonał poświęcenia piętnastu samochodów ratowniczo-gaśniczych, dwunastu łodzi i pojazdu ratownictwa technicznego z żurawiem. To tylko część sprzętu, który został zakupiony dla straży pożarnych z województwa świętokrzyskiego.

We wtorek, 19 lutego 2019 r. nowy sprzęt został przekazany do wszystkich państwowych i ochotniczych jednostek. Łącznie na ten cel przeznaczono ponad 21 milionów złotych. Pieniądze pochodzą m.in. z dotacji samorządowych i rządowych, środków własnych oraz funduszy unijnych.

Starszy brygadier Robert Sabat, zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej podkreśla, że funkcjonariuszom potrzebny jest nowoczesny sprzęt, spełniający najwyższe standardy.

- „Narzędzia, którymi dysponujemy muszą być najwyższej jakości, ponieważ służą ratowaniu ludzkiego życia” - podkreśla Robert Sabat.

W ubiegłym roku wyremontowano także 160 strażnic jednostek OSP oraz rozpoczęto budowę jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Kielcach.

tekst za: radio.kielce.pl

>> Relacja na stronie Radia Kielce