Odpust w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

We wtorek, 16 listopada 2021 r. piękną Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Miłosierdzia przeżywano w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Uroczystej Sumie przewodniczył ks. dr Marcin Rokita, ekonom diecezjalny.

Wiele osób niepełnosprawnych zgromadziło się dzisiaj przed ikoną Matki Bożej Ostrobramskiej, którą napisała Izabela Borowska. Mieszkańcy, pracownicy i goście byli bardzo wzruszeni. Matka Boża ze złożonymi rękami na piersiach przytuliła wszystkich w tych niełatwych i trudnych czasach.

W homilii ks. Rokita wskazywał na Maryję, która jest pełna miłosierdzia. Kaznodzieja wspomniał także o Bożym Miłosierdziu i człowieku, którego Bóg zawsze szuka.

Na zakończenie Mszy św. ks. Dyrektor Łukasz Zygmunt podziękował kaznodziei, jak i wszystkim zebranym za dar modlitwy. Zaprosił do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie każdego, kto tylko będzie potrzebował duchowej czy fizycznej pomocy.

– W tym Domu Bóg leczy, a my tu posługujący na co dzień stajemy się Jego narzędziem. Niech Matka Boża Ostrobramska ma nas w opiece – zakończył ks. Zygmunt.

xmhas

>> Wolne mieszkania w Piekoszowie