Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca

Dzisiaj – 24 października 2019 r. przeżywamy VIII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca.

Pierwszy taki dzień odbył się w roku 2012. Przeżywaliśmy wówczas 150. rocznicę śmierci naszej założycielki sługi Bożej Pauliny Jaricot. Był to Rok Wiary. Dziękowaliśmy za zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski statut stowarzyszenia Żywy Różaniec, za ks. abp. Wacława Depo – delegata Episkopatu do spraw Żywego Różańca, za Moderatora Krajowego i wszystkich Moderatorów, tak gorliwie angażujących się w dzieło Żywego Różańca w Polsce.

Po co taki dzień w miesiącu, skoro codziennie gromadzimy się na różańcu? „Ten dzień jest dla nas okazją, by poczuć jeszcze mocniej wspólnotę tysięcy, a może dziesiątek czy setek tysięcy osób, które w całej Polsce będą się w tym dniu modlić w łączności duchowej” (słowo ks. Szymona Muchy, Moderatora Krajowego, 2013 r.).

Dlaczego w Tygodniu Misyjnym? Jest to wspaniała okazja, aby obydwa dzieła powołane przez jedną założycielkę modliły się zjednoczone w jednej intencji. Dlatego jest to zawsze czwartek w Tygodniu Misyjnym.

W jakich intencjach modlimy się w tym dniu?
* Dziękujemy za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosimy o jego rozwój
* Modlimy się o beatyfikację założycielki, sługi Bożej Pauliny Jaricot
* Modlimy się w intencji misji i misjonarzy

>> Propozycja nabożeństwa różańcowego