Papież Franciszek spotkał się z młodzieżą

Powitanie papieża, spotkanie naszych kleryków z Parą Prezydencką Panamy, a wcześniej długie oczekiwanie w ponad 30-stopniowym upale i tłumie - tak wyglądał chyba najradośniejszy wieczór podczas ŚDM w Panamie.

Tradycyjnie rano uczestniczyliśmy w katechezie, którą tym razem wygłosił abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Po katechezie została odprawiona Msza św. - Nasza grupa uczestniczy w katechezach, które są głoszone w hali sportowej blisko naszego miejsca zamieszkania - mówi Michał Wlazło ze Słomnik.

Popołudniu udaliśmy się na Sinta Costera, aby po raz pierwszy spotkać się z Papieżem Franciszkiem, który od wczoraj jest już w Panamie.

Nasi klerycy otrzymali wejściówki do sektora znajdującego się blisko ołtarza. Przed przyjazdem Papieża spotkali się z Parą Prezydencką Panamy. - Wręczyliśmy im różańce i obrazki z Matką Bożą Częstochowską. Para Prezydencka, za naszym pośrednictwem, przekazała pozdrowienia dla wszystkich Polaków - mówi wyraźnie wzruszony kleryk Artur Podgórski.

Spotkanie z Papieżem bardzo ucieszyło także kielecką młodzież. - Jestem szczęśliwy, że mogłem przybyć do Panamy na ŚDM. Przesłania papieża tłumaczonego na język polski słuchałem za pośrednictwem radia. Podobało mi się, że papież dialogował z zebranymi wiernymi. Franciszek przypomniał także, że na niektóre  pytania życiowe trzeba sobie odpowiadać w ciszy - mówi Przemysław Matias z parafii Dobranowice.

Przed pielgrzymami dalsze przeżycia podczas ŚDM. Już jutro Droga Krzyżowa z Papieżem, a w sobotę i niedzielę nocne czuwanie i Msza Posłania.

xmhas