Pielgrzymi już na Jasnej Górze

To najważniejsza chwila dla pątników – 38. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła przed Cudowny Obraz Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie nasi pątnicy wezmą udział w Mszy św. przed szczytem jasnogórskim o godz. 19.30.

Pielgrzymi nocowali dziś w Mstowie, skąd od samego rana podążali w stronę Częstochowy. Na ich trasie znalazło się Sanktuarium Świętego Ojca Pio na Przeprośnej Górce. – „Od ubiegłego roku przeżywamy tu specjalne nabożeństwo pokutne. Stąd widzimy już wieżę jasnogórską. Modlimy się o przebaczenie grzechów naszych, całej diecezji, całego Kościoła kieleckiego prosząc, żeby Pan Bóg przyjął nas u Matki Bożej czystych i takich, jakby sobie wymarzył” – tłumaczy ks. Grzegorz Stachura, ojciec duchowny pielgrzymki.