Pielgrzymka Kielecka rozpoczęta

W niedzielę, 5 sierpnia 2012 r. Mszą św. o godz. 18.00 w Wiślicy rozpoczęła się XXXI Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył Biskup Kazimierz Ryczan, Pasterz Kościoła Kieleckiego, który także wygłosił homilię.

Bp Ryczan swoją refleksję poświęcił świętowaniu Maryi, które posłużyło mu za przyczynek do rozważań nad rolą świętowania Dnia Pańskiego. W życiu wielu dziś nazywana weekendem, uczyniona dniem wolnym niedziela jest - jak podkreślił Ksiądz Biskup - Dniem Świętym. Biskup Kielecki przypomniał też, że wezwanie do ofiarowywania czasu w Dzień Święty Bogu było ważnym elementem nauczania bł. Jana Pawła II.

Mszę św. koncelebrowali m.in. Biskup Kazimierz Gurda - wieloletni pielgrzym i duchowy opiekun pielgrzymki, Zarząd Wyższego Seminarium Duchownego na czele ks. dr Grzegorzem Kaliszewskim - nowym Rektorem, który przeżywa swoje "prymicje rektorskie" oraz księża przewodnicy poszczególnych grup. Po Mszy św. pielgrzymi uczestniczyli w koncercie Zespołu "Bardzo Nam Miłosz".

Pierwsza grupa wyruszy z Wiślicy jutro o godz. 6.00 rano. Ok. godz. 11.00 planowana jest Msza św. w Busku Zdroju.

Z komunikatu Biskupa Kazimierza Ryczana: "Kielczanie proszeni są na Kawecczyznę 8 sierpnia, by o godz. 14.00 powitać pielgrzymów (...) i na Plac Jana Pawła II, gdzie o godz. 15.30 uczestniczyć będziemy w pielgrzymkowej Eucharystii. Przed tronem Jasnogórskiej Królowej staniemy 13 sierpnia".

Przeczytaj: Pełny tekst kazania Biskupa Kieleckiego