Pińczowscy harcerze świętowali

W 3 Niedzielę Wielkanocną, 23 kwietnia 2023 r. na Sumie w pińczowskim Sanktuarium Mirowskim modlono się w intencji harcerzy z Pińczowskiego Hufca. Druhowie spotkali się tutaj z okazji Dnia św. Jerzego – swojego patrona.

Dzień ten, jak się okazało był pełen niespodzianek. Pierwszymi z nich były dwa krótkie koncerty Orkiestry z Dzierążni na dziedzińcu klasztoru oraz udział muzyków we Mszy św. Kolejną niespodzianką było pobłogosławienie harcerzy na końcu Sumy relikwiami bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego – patrona polskich harcerzy. Relikwie te przywiózł dzień wcześniej do Pińczowa ojciec gwardian Eliasz Hetmański, który jest zarazem kapelanem naszych druhów.

Tuż po Sumie ojciec Kapelan poświęcił krzyże harcerskie, które po południu, po ślubowaniu zostały wręczone młodym harcerzom.

>> Czytaj więcej i galeria zdjęć