Po Koncercie galowym...

W czwartek, 27 grudnia 2012 r. o godz. 17.00 w kościele św. Józefa Robotnika na Szydłówku w Kielcach odbył się Koncert galowy VI Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Bpa Mieczysława Jaworskiego „Oj maluśki, maluśki…”.

Przepiękne wykonania kolęd i pastorałek staropolskich i nowych dostarczyły uczestnikom spotkania wielu wspaniałych wrażeń. Wykonawcy oczarowali swym śpiewem słuchaczy, którzy nie tylko słuchali, ale wręcz mocno przeżyli spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem.

Na długo w pamięci zostaną kolędy w wykonaniu solistów  Sylwii Zelek ze Żmiącej (woj. małopolskie) studentki naszego UJK, Emilii Lichockiej z Koprzywnicy, Miłosza Januszka z Chęcin, czy Izabeli Iwan z Bielin.  Wiele radości dały zespoły ludowe;  „Książowiacy” z Książa Wielkiego i „Echo Łysicy”, również zespoły młodych; „Dziki Chór” z II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, zespół wokalny z gimnazjum w Żarnowcu i „TAKKK” z Kielc  To oni właśnie będą reprezentować nas w Będzinie na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Trzymamy kciuki!!!

Gośćmi szczególnymi obecnymi na VI Festiwalu na czele z bp. Marianem Florczykiem byli:
- Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Krzysztof Słoń,
- Przewodniczący Rady Miasta Pan Tomasz Bogucki,
- Przedstawiciel gabinetu marszałka (przeszkodzonego chorobą) p. Andrzej Łukasik,
- Wójt Gminy Bieliny Pan Sławomir Kopacz,
- Wójt Gminy Zagnańsk Pan Szczepan Skorupski,
- Wójt Gminy Krasocin Pan Ireneusz Gliściński.

PATRONAT HONOROWY NAD IMPREZĄ OBJĘLI:

- J. E. Biskup Ordynariusz Kazimierz Ryczan,
- Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas,
- Prezydent Miasta Kielce Pan Wojciech Lubawski,
- Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Krzysztof Słoń.

Więcej informacji, werdykt i galeria zdjęć na:
www.swietokrzyskiekoledy.pl

„Dziki Chór” z II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach
„Echo Łysicy”
Emilia Lichocka z Koprzywnicy
 „Książowiacy” z Książa Wielkiego
Miłosz Januszek z Chęcin
Laureaci posłani na Festiwal do Będzina
Wspólny śpiew kolędy:  „Oj maluśki, maluśki”
Sylwia Zelek ze Żmiącej (woj. małopolskie)