Podpatrzone w parafii... Kostomłoty

Dnia 17 września w parafii św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii I stopnia bł. Carlo Acutisa. O relikwie dla parafii postarał się ks. proboszcz Marek Kwiecień, a aktu instalacji dokonał ks. Marcin Boryń – diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W homilii ks. Marcin Boryń przedstawił pokrótce sylwetkę bł. Carlo Acutisa. Odnosząc się do niedzielnej liturgii słowa podkreślił, iż zarówno bł. Carlo Acutis jak i św. Stanisław Kostka wcześnie zrozumieli, iż ich życie należy i zależy od Boga. - „Patrząc na ich życiorysy można stwierdzić, iż to Bóg był punktem odniesienia wszelkich ich działań. Postawa i życie Carlo pokazuje, iż młodzi są teraźniejszością Kościoła” – zaznaczył ks. Boryń.

Na końcu celebracji liturgicznej dzieci miejscowej szkoły podziękowały ks. Marcinowi za obecność i wygłoszoną homilię oraz obiecały, iż bł. Carlo będzie dla nich wzorem do naśladowania.

Jak zaznacza ks. Przemysław Majewski procedura sprowadzenia relikwii trwała ponad pół roku. – Chcąc poprosić o relikwie dla wspólnoty parafialnej najpierw należy skontaktować się ze swoją Kurią Diecezjalną. Należy podać motywację i czekać na odpowiedź bądź zgromadzenia zakonnego, bądź biskupa miejscowego, który jest kustoszem relikwii danego świętego czy błogosławionego – tłumaczy ks. Majewski.

Warto zaznaczyć, iż rok temu Parafia Kostomłoty wzięła udział w programie Peregrynacji relikwii bł. Carlo Acutisa po naszej diecezji. To wielkie święto trwające kilka dni było wówczas poprzedzone homiliami i katechezami w szkole nt. bł. Carlo Acutisa.

Mamy nadzieję, że bł. Carlo Acutis zainspiruje młodych parafii Kostomłoty  do życia zgodnego z Ewangelią. Parafia św. Andrzej Boboli w Kostomłotach to już kolejna parafia naszej diecezji, która cieszy się z obecności na stałe relikwii bł Carlo Acutisa. Bogu niech będą dzięki!