Podpatrzone w parafii... Piekoszów

Tydzień Misyjny jest bardzo uroczyście przeżywamy w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie.

Już w niedzielę, 20 października 2019 r. podczas Mszy św. z udziałem dzieci ks. Szymon Usarz podczas homilii wprowadził dzieci w misyjną tematykę. Kapłani celebrowali Msze św. ubrani w ornat misyjny.

Każdego dnia przed nabożeństwem różańcowym prezentowane są krótkie filmy opowiadające o misjach. Oprócz relacji z Afryki, czy Brazylii, ks. proboszcz Zygmunt Kwieciński opowiedział o pracy misyjnej w Kazachstanie, gdzie spędził 15 lat swojego kapłaństwa. Do Piekoszowa na różaniec przybyła także „kazachska rodzina”.

Należy także wspomnieć, że parafia posiada relikwie I stopnia bł. ks. Władysława Bukowińskiego, zwanego „Apostołem Kazachstanu” które są czczone zawsze w ostatni piątek miesiąca.