Podziękowanie dla Diecezji Kieleckiej

Na ręce Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego wypłynęło podziękowanie za wszystkie dary, jakie nasza diecezja ofiaruje na misje - szczególnie podczas Uroczystości Bierzmowania.

Ksiądz Biskup Jan Piotrowski
       Biskup Kielecki
       ul. Jana Pawła II, nr 3
       23 - 013 Kielce

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie!

Na ręce Waszej Ekscelencji, w imieniu misjonarek i misjonarzy, którzy uczestniczyli w Wakacyjnym Spotkaniu Misjonarzy w Warszawie, w dniach 19-22 czerwca br., pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzicom i młodzieży bierzmowanej Diecezji Kieleckiej za przekazanie ornatów, paramentów liturgicznych, stuł kapłańskich i różańców dla misji. Są one pięknym znakiem zatroskania młodzieży bierzmowanej, jej rodziców i wychowawców o misje ad gentes. Otrzymane dary misjonarki i misjonarze przewiozą do miejsc swej posługi w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji i Oceanii. W kościołach i kaplicach misyjnych będą one przypominały im o młodych darczyńcach z Waszej Diecezji.

Pragnę również podziękować Ekscelencji za braterską obecność podczas tegorocznego Wakacyjnego Spotkania Misjonarek i Misjonarzy oraz przewodniczenie Mszy św. i skierowanie słowa Bożego. Niech Chrystus, który posyła swoich uczniów na krańce ziemi z Ewangelią pokoju i miłości wynagradza Ekscelencji oraz młodzieży bierzmowanej troskę o misje. Dziękując raz jeszcze w imieniu obdarowanych i własnym, zapewniam o modlitwie i wdzięcznej pamięci.

Z wyrazami synowskiej czci i oddania

O. Kazimierz Szymczycha SVD
SEKRETARZ KOMISJI EPISKOPATU POLSKI DS. MISJI DELEGAT DS. MISJONARZY

Warszawa, 23 czerwca 2023 r.