Podziękowanie z Kamerunu

Na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej nadesłano podziękowanie z Kamerunu. Zachęcamy do lektury!

GarouaBoulai, Kamerun 05.06.2019 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Z całego serca pragnę podziękować Jego Ekscelencji Ks. Biskupowi Janowi Piotrowskiemu oraz Misyjnemu Dziełu Diecezji Kieleckiej wraz z Kapłanami, Siostrami zakonnymi i Wiernymi diecezji kieleckiej za pomoc w zrealizowaniu projektu kupna Pism Świętych dla dzieci z GarouaBoulai w Kamerunie.

Od początku działalności misyjnej Siostry Dominikanki zajmują się katechizacją dzieci i młodzieży w samym miasteczku, jak również w dziewiętnastu okolicznych wioskach. Katechezy do Pierwszej Komunii Świętej trwają trzy lata. Kandydaci czekają z utęsknieniem na ten wielki dzień. Po trzech latach wsłuchiwania się w Słowo Boże pragniemy umożliwić dzieciom Jego codzienne czytanie. Większość rodzin jest bardzo uboga i nie stać ich na zakup Pisma Świętego. Na wioskach najczęściej znajduje się tylko jeden egzemplarz przechowywany u katechisty.

Za przekazaną kwotę 1.000 euro udało nam się ofiarować Pismo Święte 120 dzieciom i młodzieży w GarouaBoulaii okolicznych wioskach, które w tym roku w okresie wielkanocnym otrzymały Pierwszą Komunię Świętą.

Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom Diecezji Kieleckiej za wsparcie duchowe i materialne. Dzięki Wam Kościół na terenach misyjnych może się rozwijać.

Z wyrazami wdzięczności i modlitwą

s. Felicyta Gubiec OP