Podziękowanie z Merefy

Na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej wpłynęło podziękowanie dla Diecezji Kieleckiej z Merefy, gdzie pracuje ks. Rafał Szkopowiec, który jest następcą naszego ks. Krzysztofa Sochackiego. Zachęcamy do przeczytania.

Czcigodny Księże Dyrektorze Łukaszu!

Pragnę bardzo serdecznie podziękować w imieniu własnym, jak i całej wspólnoty parafialnej w Merefie za pomoc w uzyskaniu i przekazaniu wsparcie finansowego w wysokości 8.600 zł. Jednocześnie proszę wybaczyć, iż tak późno składam to podziękowanie. Planowałem wszystkie prace przeprowadzić w czasie wakacyjnym – życie jednak wnosi swoje poprawki. Pomimo więc nie zakończenia jeszcze wszystkich prac pragnę poinformować jak wykorzystałem uzyskane środki:

Zakrystia:
Materiał – drewno, lakier, lampy, laminat na podłogę, dowóz materiałów – 31700 UAH
Szafa na liturgiczne rzeczy - 13000 UAH
Robocizna – 15000 UAH

Kaplica:
Materiały – farba, lampy, laminat na podłogę, dowóz materiałów, płytka ceramiczna, klej - 10500 UAH
Robocizna – 5000 UAH

Drogi bracie w kapłaństwie, bardzo wielkie „Bóg zapłać” za tak znaczną pomoc, a szczególnie za otwarte serce. Dzięki takiej postawie mogłem podjąć się tych remontów i choć wiele jeszcze do zrobienia główny cel uważam za spełniony. Dziękuję Waszym Księżom Biskupom, Kapłanom a szczególnie wiernym diecezji kieleckiej.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję i przepraszam, że tak późno to czynię. Ze swej strony zapewniam o modlitwie i proszę o błogosławieństwo dla mnie i całej parafii, jaki tych prac oraz dzieł, które przed nami by to wszystko było dla Bożej Chwały a dla naszego Zbawienia. Przesyłam również kilka fotografii przeprowadzonych prac. Warto przypomnieć iż na tej parafii posługiwał kapłan diecezji kieleckiej - ks. Krzysztof Sochacki.

Ks. Rafał Szkopowiec
PROBOSZCZ W MEREFIE