Polscy księża ze srebrem na Mistrzostwach Europy

Polscy księża zostali wicemistrzami Europy w halowej piłce nożnej. W półfinale mistrzostw rozgrywanych w Albanii pokonali Bośnię i Hercegowinę 5:1. W meczu finałowym zmierzyli się z Chorwacją, której ulegli: 3:2.

– Mecz był bardzo emocjonujący i zabrakło troszkę piłkarskiego szczęścia. Jesteśmy wicemistrzami Europy. Dziękujemy, że nas wspieraliście – napisał w mediach społecznościowych kierownik drużyny Dariusz Meresiński, burmistrz Daleszyc.

W naszej reprezentacji zagrało czterech księży z diecezji kieleckiej: ks. Michał Łosak (kapitan drużyny), ks. Dariusz Snochowski, ks. Tomasz Chowaniec i ks. Łukasz Chowaniec.

Jak informowaliśmy, Polacy w fazie grupowej pokonali Włochy (8:0), Czechy (5:2) i Kosowo (6:0), a w ćwierćfinale Portugalię (4:3).

Polska drużyna była w gronie faworytów Mistrzostw Europy Księży w halowej piłce nożnej. Broniła tytułu mistrzowskiego. W sumie nasi księża zdobyli w tych rozgrywkach 16 medali, w tym osiem złotych.

Polska reprezentacja zgłosiła także akces, aby w 2026 roku Mistrzostwa Europy Księży w halowej piłce nożnej odbyły się w naszym kraju.

tekst za: radiokielce.pl