Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi

Dzisiejsza modlitwa w kościołach i zbiórka pieniędzy w następną niedzielę, 19 lutego – to forma wsparcia poszkodowanych i wszystkich ofiar w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, do czego zachęcają w komunikacie biskupi kieleccy.

„Podejmując inicjatywę Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zwracamy się do wszystkich wiernych świeckich i duchownych Diecezji Kieleckiej o modlitwę za ofiary
i poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii” – napisano w komunikacie.

Biskupi proszą, aby dzisiaj, tj. w niedzielę 12 lutego br. podczas wszystkich Mszy świętych dołączyć do modlitwy wiernych specjalne wezwanie w tejże intencji.

„Prosimy także o przeprowadzenie zbiórki na pomoc poszkodowanym po każdej Mszy świętej w niedzielę 19 lutego br. i przekazanie zebranych środków na konto Caritas Diecezji Kieleckiej (konto: ING – Bank Śląski nr 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811) lub do kasy Caritas” – czytamy w komunikacie. Zebrane wówczas środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

tekst za: ekai.pl

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej