Pouczenie zamiast mandatu

Foto: Echo Dnia

W miejscowości Brzegi k. Jędrzejowa mandaty zastępowano duszpasterskim upomnieniem i policyjnym pouczeniem. Na drodze krajowej nr 7 odbyła się kilkugodzinna akcja profilaktyczna, dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Inicjatorem akcji edukacyjnej był ks. Krzysztof Tkaczyk, duszpasterz młodzieży z Sędziszowa, który zaprosił do współpracy policjantów i strażaków z Jędrzejowa.

Ks. Tkaczyk rozmawiał z kierowcami, przestrzegając ich przed nadmierną szybkością. Kierowcy otrzymywali obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa oraz materiały informacyjne.

Na stacji benzynowej w Brzegach odbył się także pokaz ratownictwa medycznego, głównie w zakresie sposobów udzielania pierwszej pomocy.

Młodszy aspirant Michał Kowalczyk, rzecznik prasowy Powiatowej Komendy Policji w Jędrzejowie, ocenia akcję jako bardzo udaną.

- Zatrzymaliśmy co najmniej 30 pojazdów poruszających się z nadmierną prędkością. Kierowcami kilku z nich okazali się księża, którzy pod odbyciu „kary” w postaci np. wykonania ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy, spontanicznie włączali się do akcji, informując młodzież, pomagając ks. Krzysztofowi” – mówi w rozmowie z KAI młodszy aspirant. Funkcjonariusz podkreśla pomoc strażaków z powiatu jędrzejowskiego oraz gotowość policji do współpracy z każdym, kto chce działać na rzecz „podniesienia świadomości bezpieczeństwa drogowego”.

Akcja profilaktyczna w Brzegach k. Jędrzejowa odbyła się w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa.

dziar
tekst za: www.ekai.pl