Powakacyjne czuwanie ku czci św. Kingi w Nowym Korczynie

Po wakacyjnej przerwie, Nowy Korczyn po raz XXI gościł w progach sanktuarium czcicieli św. Kingi, którzy przybyli na kolejne czuwanie modlitewne. Nabożeństwo rozpoczęło się oddaniem czci relikwiom Świętej.

Koncentrując się na rozpoczętym roku szkolnym, członkowie scholi parafialnej zaprezentowali rozważania przeplatane pięknym wykonaniem pieśni religijnych, które wprowadziły zebranych w zbliżający się Tydzień Wychowania. Będziemy przeżywać go już po raz siódmy, tym razem w dniach od 10 do 16 września 2017 r. Młodzież poruszyła wiele ważnych zagadnień dotyczących wychowania, niejednokrotnie nawiązując do słów Świętego Jana Pawła II.

Ks. dr Andrzej Kwaśniewski zgodnie z tradycją poświęcił wodę i sól, którą pielgrzymi mogli zabrać do domów. Następnie ks. proboszcz Grzegorz Kowalik odmówił Litanię do św. Kingi. Panie zgromadzone w Stowarzyszeniu Korczynian nad Nidą odczytały modlitwy w różnych intencjach oraz poprowadziły modlitwę różańcową. W rozważania różańcowe ks. kustosz włączył intencje, z którymi przybyli wierni do sanktuarium.

Eucharystię celebrowali licznie przybyli kapłani. Mszy św. przewodniczył ks. Dziekan Marek Małczęć ze Starego Korczyna. Koncelebrowali: ks. dr Andrzej Kwaśniewski przybyły z Miechowa, który wygłosił homilię, ks. Łukasz Bucki - wikariusz z Solca Zdroju, który skierował słowo przed Apelem Jasnogórskim, ks. proboszcz Marek Wesołowski - proboszcz parafii w Strożyskach oraz kustosz sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie - ks. Grzegorz Kowalik. O oprawę liturgiczną Mszy św. zadbali członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

Ks. Grzegorz Kowalik podziękował dzieciom i młodzieży za przygotowanie montażu słowno – muzycznego, przy pomocy Radosława Kornasia i Marii Błach, przybyłym pielgrzymom oraz licznie zebranym tego dnia parafianom Nowego Korczyna za udział  w czuwaniu modlitewnym. Zaprosił zebranych na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce 3 października 2017 r.

Maria Błach

Foto: Ligia Płonka