Probołowice modlą się za Śp. ks. Bugajskiego

W niedzielę, 22 września 2013 r. w kościele św. Jakuba w Probołowicach została odprawiona Msza św. za zmarłego przed kilkoma dniami ks. Stanisława Bugajskiego – wieloletniego proboszcza tejże parafii – wspominając jego rocznicę urodzin.

We Mszy św. uczestniczyła najbliższa rodzina Ś.p. ks. Bugajskiego oraz licznie zebrani parafianie.

Na zakończenie Eucharystii ks. Krzysztof Wrzesień – następca ks. Bugajskiego na urzędzie proboszcza w Probołowicach podziękował wszystkim zebranym za modlitwę i za liczny udział w pogrzebie swojego poprzednika.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że parafia liczy blisko 1.000 wiernych, a w pogrzebie uczestniczyło ponad 100 osób!

Głos zabrał także Arkadiusz Bugajski, bratanego zmarłego proboszcza, który również wyraził swoją wdzięczność za modlitwy i nieustanną pamięć o ks. Stanisławie.

- „Nigdy nie zapominamy w naszych modlitwach o ks. Stanisławie” – zapewnił  na koniec ks. Wrzesień.

Ks. Stanisław Bugajski urodził się w 1935 r. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1959 r. Przez 32 lata był proboszczem parafii św. Jakuba w Probołowicach. Od 2010 r. mieszkał w Domu Księży Emerytów. Zmarł 10 września 2013 r. Jego pogrzeb odbył się w kościele św. Józefa w Kielcach. Jest pochowany na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

mhas