Procesja różańcowa ulicami Kielc

W niedzielę, 7 maja 2017 r. -  w Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej odbyła się Procesja Różańcowa z parafii św. Maksymiliana Kolbego do Bazyliki Katedralnej. Procesję przygotował i zorganizował ks. Sebastian Seweryn - diecezjalny asystent Rycerstwa Niepokalanej. W przygotowanie procesji włączyło sie też Duszpasterstwo Trzeźwości diecezji kieleckiej.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, która poprowadził ks. Karol Słowak, wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego. Po Koronce Biskup Kielecki Jan Piotrowski udzielił zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Następnie wszyscy wysłuchali konferencji, którą wygłosił ks. dr Mirosław Cisowski - Dyrektor Duszpasterstwa diecezji kieleckiej. Przypomniał w niej i skomentował tajemnice fatimskie.

Po ucałowaniu relikwii św. Maksymiliana uczestnicy wyruszyli do Bazyliki Katedralnej, gdzie procesję zakończono nabożeństwo majowe i Msza św.

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM Kielce

Foto: Leszek Trzciński