Przymierze Wojowników - żyj pełnią męskości

25 listopada 2012 r. Biskup Kielecki Kazimierz Ryczan udzielił pasterskiego błogosławieństwa liderom i animatorom „Przymierza Wojowników” – nowej grupy ewangelizacyjnej, która powstała w naszej diecezji.

Obserwujemy kryzys męskości w świecie. Wiemy, jak trudno jest każdego dnia stawać się mężczyzną, który walczy o ideały, w które wierzy. Ale wiemy też, że walki tej w samotności nie wygramy. Dopiero przymierze z Mistrzem i uczenie się od Niego pozwala na zdobycie celu. Dopiero trwanie w braterskiej przyjaźni daje nam szansę na pokonywanie tych rozmaitych trudności.

„Szczególnie dziś potrzeba mężczyzn, którzy odważnie opierają swoje życie na Bogu, są obecni w swoich domach i żywo angażują się w życie małżeńskie i rodzinne” – napisał w swoim słowie bp Ryczan.

Przymierze Wojowników jest wspólnotą katolickich mężczyzn, którzy stawiają poprzeczkę wysoko i pragną wzrastać w wierze, nadziei i miłości. Pragniemy dążyć do ideału, jaki Bóg wkłada w nasze serce. Pomaga nam w tym życie według 4 Prawd Wojowników, zgodnie z którymi:

Prawdziwy Wojownik uczy się od Mistrza i Go naśladuje.

Prawdziwy Wojownik jest czułym i zaangażowanym mężem i ojcem.

Prawdziwy Wojownik trwa przy innych Wojownikach.

Prawdziwy Wojownik ma zdrowy stosunek do rzeczy i pracy.

Naszą misją jest propagowanie takiej wizji męskości, w której mężczyzna musi odnaleźć Boga i swoją tożsamość oraz powołanie, aby mógł przewodzić innym. Chcemy docierać do mężczyzn dając im nadzieję na nowe życie w Bogu. Życie w pełni swej męskości.

Powołując w całej Polsce grupy mężczyzn, pragniemy z jednej strony dać im konkretną osobistą formację, z drugiej zaś poczucie siły we wspólnocie.

Wierzymy, że z Bogiem wszystko  jest możliwe i że w Nim dokonamy czynów pełnych mocy, o czym zapewnia nas Pismo Święte.

Jarosław Kumor

Czytaj więcej: www.przymierzewojownikow.pl