„Razem żyć znaczy więcej, niż żyć obok siebie”

Rekolekcje dla Doradców Życia Rodzinnego, które stały się już tradycją, odbyły się jak co roku w Centrum Formacji i Dialogu w Skorzeszycach w dniach 8-10 września 2023 r.

Każde spotkanie jest wyjątkowe, w tym roku gościliśmy ks. prof. Piotra Kieniewicza, który w latach 2011-2017 zajmował się Duszpasterstwem Rodzin w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz prowadził tamtejszy Ośrodek Wsparcia Płodności „NaProTechnologa”.

„Razem żyć znaczy więcej, niż żyć obok siebie” – takie było hasło tegorocznych rekolekcji. Celem tych spotkań jest stała formacja Doradców Życia Rodzinnego - jest to forma wsparcia osób posługujących na rzecz rodziny. Ciekawym doświadczeniem tegorocznego spotkania była możliwość skorzystania z ogromnego doświadczenia ks. prof. Piotra Kieniewicza, jakim jest znajomość zagadnień z zakresu bioetyki, podczas jednej z konferencji, na której uczestnicy mogli zadawać pytania.

Stałym punktem stało się również konwersatorium, podczas którego wszyscy zaangażowani w działania Parafialnych Poradni Rodzinnych mają możliwość spotkać się aby porozmawiać o wszystkich problemach, a także podzielić się swoim doświadczeniem. Każdego roku staramy się usprawnić pracę Poradni, aby służba, którą podejmujemy była jak najbardziej owocna.

Spotkanie w Skorzeszycach jest zawsze czasem podziękowań, przede wszystkim Panu Bogu, ale także osobom zaangażowanym w tę ważna działalność, jaką jest służba rodzinie. Szczególne podziękowania otrzymał Ksiądz Biskup Jan Piotrowski, który przewodniczył sobotniej Eucharystii. Wyrażamy ogromną wdzięczność także tym wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie: Doradcom Życia Rodzinnego i lekarzom, którzy wspierają nas swoją wiedzą. Podziękowania kierujemy także w stronę wszystkich kapłanów, dla których ważne jest wsparcie Doradców i pracy w Parafialnych Poradniach Rodzinnych, a także wszystkim wspierającym Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kieleckiej.

Ewa Strojwąs
DORADCA ŻYCIA RODZINNEGO PRZY PARAFII ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA W KIELCACH