Rekolekcje KSM

W dniach 12-14 listopada 2021 r. w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach odbywały się rekolekcje dla młodzieży zaangażowanych w działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji. Przyświecało nam hasło: „Jeśli nie staniecie się jak dzieci. Przedszkole KSM”.

Podczas rekolekcji młodzi mieli sposobność rozwijać swoją wiarę dzięki konferencjom głoszonym przez Parafialnych Asystentów KSM z oddziałów Chęciny, Stopnica i Szaniec. W naukach rekolekcyjnych duchowni poruszali aspekty dziecięctwa takie jak: ufność, miłość, posłuszeństwo, odpowiedzialność oraz na potrzebę dojrzewania w wierze. Poza rozwojem duchowym poprzez konferencje nie zabrakło czasu na wyjątkowo budująco spotkania. W piątkowy wieczór gościliśmy przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego z Kielc z ks. Prefektem Kamilem Banasikiem, a w sobotnie Przedpołudnie uczestników rekolekcji odwiedził ks. Marcin Boryń – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Czas rekolekcji to także sposobność do ubogacenia swojej wiedzy na temat Stowarzyszenia. Podczas weekendu Zarząd KSM prowadził spotkania o tożsamości Stowarzyszenia. W zależności od stażu działania uczestnicy byli podzieleni na stopnie. Ci którzy uczestniczyli w rekolekcjach po raz pierwszy rozmawiali o podstawach działania, pozostali mieli możliwość ubogacić swoją wiedzę i podzielić się doświadczeniami działalności w KSM. Podczas rekolekcji odbył się także ostatni etap przygotowań do przyjęcia Przyrzeczeń Członkowskich, które kandydaci mają złożyć w Uroczystość Chrystusa Króla w Stopnicy.

W dniach rekolekcyjnych spotkań nie mogło zabraknąć rozmów, integracji i wielu radości które pozwalają budować wspólnotę KSM w naszej diecezji.

Za udział w rekolekcjach dziękujemy oddziałom KSM z Parafii:

• Św. Józefa Oblubieńca NMP w Bielinach
  • Św. Brata Alberta w Busku Zdroju
  • Św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach
  • Ducha Świętego w Kielcach
  • Św. Jadwigi Królowej w Kielcach
  • Św. Jacka w Leszczynach
  • Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu
  • Św. Piotra i Pawła w Stopnicy
  • Wniebowzięcia NMP w Szańcu

A także przedstawicielom Parafii MB Częstochowskiej w Kajetanowie-Wiśniówce oraz MB Łaskawej w Jędrzejowie, gdzie  młodzież przygotowuje się do założenia oddziałów KSM w swoich parafiach.

Dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w organizacji wydarzenia, zachęcamy także do włączenia się w dzieło KSM.