Relikwie Prymasa Tysiąclecia na Ziemi Świętokrzyskiej

Relikwie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, peregrynujące w Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana po całym kraju, dotarły na Ziemie Świętokrzyską. Uroczystości wprowadzenia relikwii do Katedry kieleckiej odbyły się 10 listopada 2022 r. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Po Mszy św. członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia wraz z asystentem ks. Miłoszem Hołdą modlili się litanią do Prymasa, dziękując za beatyfikację Patrona oraz prosząc o Jego wstawiennictwo i orędownictwo. Po błogosławieństwie relikwiami uroczystości w katedrze zakończyły się ucałowaniem relikwii.

Peregrynacja relikwii odbędzie się również 14 listopada we Włoszczowie, 15 listopada w Skarżysku Kamiennej oraz 16 listopada w Jędrzejowie.

Łukasz Dzięcioł

>> Relacja na stronie Radia eM i homilia Biskupa Kieleckiego