Rocznica Sakry i Ingresu

11 września 2012 r. minęło dokładnie 19 lat od Sakry i Ingresu Biskupa Kazimierza Ryczana. Z tej okazji o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej została odprawiona Msza św., której przewodniczył Pasterz naszej diecezji. Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy: Marian Florczyk i Kazimierz Gurda, który także wygłosił Słowo Boże oraz ponad 150 księży.

Po Eucharystii w imieniu wszystkich prezbiterów naszej diecezji życzenia złożył ks. dr Grzegorz Kaliszewski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego, a w imieniu wiernych świeckich – przedstawiciele parafii katedralnej. Następnie do Biskupa Ordynariusza mogli podejść wszyscy wierni.

Po życzeniach bp Ryczan wyraził swoją wdzięczność i zaprosił wszystkich zebranych księży do swojego domu na dalsze świętowanie przy stole.

mhas

Przeczytaj: Pełny tekst homilii bp. Kazimierza Gurdy

Foto: Władysław Burzawa

W imieniu prezbiterów życzenia składa ks. dr Grzegorz Kaliszewski, rektor WSD w Kielcach