Rowerowi pielgrzymi ruszyli na Jasną Górę!

Cztery dni i 245 kilometrów – tyle przed sobą mają pątnicy, którzy wyruszyli dziś w VII Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. We wtorek pielgrzymi dotrą do Wiślicy, gdzie wezmą udział we Mszy św.

Pielgrzymka wyruszyła w poniedziałkowy poranek sprzed kościoła św. Maksymiliana w Kielcach. – „W tradycji było tak, że ludzie szli pieszo. Ta pielgrzymka na rowerach to jednak znak czasu, bo widzimy codziennie, że dużo ludzi jeździ na jednośladach. Stąd też pomysł, aby zorganizować taką modlitewną wędrówkę. To także przeżycie wspólnoty. Ludzie jadąc razem są zdani na siebie, ale także na drugą osobę. Okazują sobie pomoc i wspólnie jadą na Jasną Górę” – mówi bp Marian Florczyk.

Jeszcze dziś pielgrzymi dotrą do Kaczyna, żeby przez Pierzchnicę i Chmielnik dojechać do Wiślicy. Tam o godzinie 20.30 wezmą udział we Mszy św. Tego dnia pokonają ponad 75 kilometrów.

Na starcie pielgrzymki pojawiło się 250 pątników, reszta - drugie tyle - dotrze w czasie trwania pielgrzymki. Katarzyna Wawrzyk-Wzorek jedzie po raz trzeci. – „To niesamowite wydarzenie. Można się wyciszyć i zanieść intencje na Jasną Górą. Atmosfera jest genialna. Nie ma tylu śpiewów co na pielgrzymce pieszej, ale jest to również dobra okazja do przemyśleń” – zauważa nasza rozmówczyni.

Z kolei Małgorzata Ruchomska wiezie bagaż intencji nie tylko swoich, ale również bliskich. – „Jestem otwarta na ludzi i chciałabym doświadczyć tej wspaniałej wspólnoty” – dodaje.

Pielgrzymka potrwa cztery dni. Pątnicy dotrą na Jasną Górę 23 sierpnia.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć