Rozpoczął się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Misyjne zaangażowanie ochrzczonych jest wskaźnikiem naszej wiary w Jezusa Chrystusa – mówił 1 października podczas Mszy św. Biskup Jielecki Jan Piotrowski. Eucharystia rozpoczęła w diecezji kieleckiej Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

Najświętsza Ofiara odprawiona została odprawiona w katedralnej kaplicy Matki Bożej Łaskawej. W swojej homilii bp Piotrowski przypomniał co jest źródłem głoszenia Ewangelii. – Jezusowe „idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” od zawsze i na zawsze pozostaje źródłem wszelkiej dynamiki misyjnej Kościoła. Takie też od wieków jest życzenie Pana Jezusa, które wciąż jest aktualne. W swoim proroczym widzeniu św. Jan Paweł II, w pięknej encyklice o misjach i obowiązkach chrześcijan w dziele głoszenia Ewangelii, napisał: „kiedy przy końcu XX w. obejmujemy spojrzeniem cały świat, widzimy, że misja powierzona Kościołowi przez Chrystusa nie została jeszcze wypełniona do końca, widzimy niezmierzone horyzonty misji” – zauważył pasterz naszej diecezji.

Biskup kielecki wyjaśnił wiernym skąd Kościół czerpie moc do sprawowania posługi misjonarzy i misjonarek. – Wiara w Jezusa Chrystusa daje mu właściwą miarę wszystkich rzeczy, sprawiając, że ten świat widzimy oczyma i sercem Boga. Nadzieja otwiera nas na odwieczną perspektywę życia Bożego, w którym uczestniczymy. Możemy temu światu ofiarować przedsmak miłości takiej, której świat nie zna, bo dziś nie umie mówić o miłości, zapominając, co to jest. Odnajdujemy ją w Słowie Bożym, sakramentach świętych i autentycznej miłości do jakiej zaprasza nas Jezus Chrystus – dodał bp Piotrowski i przypomniał, że każdy z nas może włączyć się w dzieło misyjne. – To wskaźnik naszej wiary w Jezusa Chrystusa. Wiąże się z tym świadectwo wiary, modlitwa i w miarę możliwości materialne wsparcie misyjnej posługi Kościoła.

Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, w którym Kościół w szczególny sposób rozważa działalność misjonarzy i misjonarek.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć