Rozpoczął się Wielki Jubileusz w „Kostce"

Rok szkolny 2022/2023 Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach przeżywa pod znakiem Jubileuszu 100-lecia założenia i 25-lecia reaktywowania.

W jego obchody wpisują się m.in. pielgrzymki uczniów śladami św. Stanisława Kostki do Wiednia i Rzymu. Punkt kulminacyjny uroczystości przypada na czerwiec br.

Jubileuszowe obchody zapoczątkował Festyn, który odbył się na boisku szkolnym w sobotę, 3 czerwca 2023 r. Był on dedykowany najmłodszym uczniom i ich przyjaciołom oraz rodzicom. Festyn był połączony z Dniem Otwartym dla kandydatów do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWYCH:

CZWARTEK, 15 czerwca 2023 r. – GŁÓWNE UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE

Godz. 10.30 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w katedrze kieleckiej

Godz. 12.00 – Gala Jubileuszowa w budynku szkoły oraz spektakl teatralny pt. „Dziewczynko, wstań”

Godz. 18.00 – Spotkanie z dziennikarką Żakliną Skowrońską autorką książki „Kadencja w przestworzach”, absolwentką naszego liceum

PIĄTEK, 16 czerwca 2023 r.

Godz. 19.00 – Spektakl pt.: „Dziewczynko, wstań” na sali teatralnej szkoły (wstęp wolny)

SOBOTA, 17 czerwca 2023 r. – SPOTKANIE ABSOLWENTÓW W BUDYNKU SZKOŁY

Godz. 10.30 – Powitanie, rejestracja przybyłych absolwentów

Godz. 11.00 – Msza św. w szkolnej kaplicy

Godz. 12.00 – „Wspomnień czar” (przegląd talentów uczniów i absolwentów, spotkania z nauczycielami oraz dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami w salach lekcyjnych, zwiedzanie szkoły).

NIEDZIELA, 18 czerwca 2023 r.

Godz.19.00 – Spektakl pt.: „Dziewczynko, wstań” na sali teatralnej szkoły (wstęp wolny)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

>> Więcej szczegółów na stronie szkoły