Spotkanie kieleckich Bożogrobców

Tradycyjnie, jak co roku, członkowie Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie z Diecezji Kieleckiej spotkali się z Pasterzem Kościoła Kieleckiego Biskupem Janem Piotrowskim w Kielcach na dorocznym spotkaniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą Nieszporów z homilią Biskupa Kieleckiego w Kościele Akademickim pw.Św. Jana Pawła II. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do sali konferencyjnej Centrum Integracji Społecznej Caritas Kieleckiej, gdzie dzieląc się opłatkiem składano sobie wzajemnie życzenia. Po życzeniach wszyscy zasiedli do stołu na uroczystą kolację. Ta część spotkania
została ubogacona wzajemną dyskusją i wymianą zdań na temat historii Diecezji Kieleckiej i działalności misyjnej przedstawicieli Kościoła Kieleckiego.

W dalszej części dyskusji bp Jan Piotrowski poinformował zebranych o udziale swoim i grupy młodzieży z Diecezji Kieleckiej w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Po spotkaniu przy stole i wspólnej modlitwie zakończono spotkanie życząc Księdzu Biskupowi bezpiecznej podróży do Panamy.

Ks. dr Stanisław Słowik
DYREKTOR CARITAS DIECEZJI KIELECKIEJ

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"