Spotkanie Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Kieleckiej

We wtorek, 12 listopada 2019 r. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego odbyło się spotkanie Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Kieleckiej. Rada skupia przedstawicieli różnych wspólnot, które istnieją i działają na terenie naszej diecezji.

Tematem spotkania było przygotowanie Marszu dla Życia i Rodziny, którego organizatorem są ruchy i stowarzyszenia katolickie. W przyszłym roku odbędzie się on w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31 maja. Wszystkie ruchy i stowarzyszenia katolickie powinny się mocno włączyć w jego promocję i organizację, aby zamanifestować poparcie dla tych podstawowych wartości, na których opiera się ład moralny i porządek społeczny. Szczególną rolę ma tu do spełnienia Akcja Katolicka.

Na spotkaniu mówiono również o innym ważnym przyszłorocznym wydarzeniu, na które są zaproszeni członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich. Chodzi o Międzydiecezjalne Forum Ewangelizacyjne, które odbędzie się z inicjatywy wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym 3 października 2020 r. w siedzibie Targów Kielce.

Innym tematem obrad była sprawa potrzeby zmian w statucie Rady, który powstał prawie 20 lat temu. Celem postulowanych zmian jest przystosowanie statutu do obecnych czasów i usprawnienie działania Rady.  

Ks. dr Mirosław Cisowski
DYREKTOR DUSZPASTERSTWA DIECEZJI KIELECKIEJ

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"