Świadectwa i happeningi w XII Dniu Papieskim

Przez całą niedzielę 14 października w kościele św. Maksymiliana w Kielcach podopieczni Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" składali świadectwa, odbył się także wieczorny koncert. Wczoraj natomiast zorganizowano happening na ulicach miasta oraz kwestowano na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niewielkich miejscowości.

Przy kościołach diecezji kieleckiej wolontariusze wyposażeni w puszki i identyfikatory, prowadzili dzisiaj zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież z niezamożnych rodzin. W wielu kościołach sprzedawano pamiątki, publikacje papieskie lub kremówki, odbyły się także wieczorne apele jasnogórskie.

W kościele św. Maksymiliana w Kielcach na wszystkich Mszach św. stypendyści diecezjalni opowiadali, jakie szanse otworzyło przed nimi stypendium, jak zmieniło ich życie i kształtowało osobowość.

Na koniec dnia odbył się tam koncert zespołu Capuccino Band.

Jak informuje ks. Karol Zegan, diecezjalny koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, z pomocy Fundacji korzysta w diecezji kieleckiej 61 uzdolnionych uczniów gimnazjów, liceów i studentów pochodzących z małych miejscowości i z niezamożnych rodzin. Wśród nich są utalentowani skrzypkowie, uczniowie średnich szkół muzycznych, szkół plastycznych i 14 studentów, głównie Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

dziar
tekst za: www.ekai.pl