Światło z Betlejem dotarło do Kielc

Harcerze przekazali na ręce Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, przewodniczącego Sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzeja Prusia, oraz prezydenta Kielc Bogdana Wenty Betlejemskie Światło Pokoju.

Zapalane w grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, przez ręce harcerzy i skautów co roku dociera do wielu miejsc na całym świecie jako symbol pokoju.

Polscy harcerze odebrali płomień rano od skautów ze Słowacji. Wieczorem dotarł on do Kielc. Uroczystości jego przekazania rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele akademickim świętego Jana Pawła II. Przewodniczył jej ks. dr Paweł Samiczak, kapelan Chorągwi Kieleckiej ZHP. W homilii mówił o duchowym znaczeniu Betlejemskiego Światła Pokoju.

- Okazuje się, że to światło w czasach, w którym przyszło nam żyć jest bardzo potrzebne człowiekowi. Przecież wielu ludzi z dnia na dzień straciło nadzieję na normalne i zdrowe życie, bo pandemia odebrała ich najbliższych. Dziś i w najbliższych dniach zasiadając do wigilijnego stołu będą patrzeć na kolejne puste miejsca. Tyle smutku i cierpienia. Ale w to wszystko wchodzi idea światła z Betlejem. Jako ci, którzy przyjmują je i podają dalej, sami jesteśmy zobowiązani być ludźmi nadziei i wskrzeszać ją w innych – podkreślił kaznodzieja.

Po końcowym błogosławieństwie biskup Jan Piotrowski przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Pawła Samiczaka i galeria zdjęć