Światowy Dzień Chorego w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

Z okazji obchodzonego po raz trzydziesty Światowego Dnia Chorego w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie została odprawiona Msza św. z udzielaniem sakramentu chorych, której przewodniczył ks. Dariusz Gącik, oficjał Sądu Biskupiego w Kielcach.

W homilii ks. Gącik nawiązał do krzyża świętego. – Ten krzyż, krzyż choroby i cierpienia, musimy przyjmować i dźwigać z wielką cierpliwością i oddaniem.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 roku i jest obchodzony co roku 11 lutego – w dniu pierwszego objawienia Matki Bożej ubogiej Bernadecie w Lourdes. To wielki dzień dla wszystkich chorych, dla mieszkańców piekoszowskiego domu, dla personelu medycznego.

– W naszym Domu dla niepełnosprawnych znajduje się około 150 osób chorych cierpiących, którym posługuje 72 pracowników. Jest to dom cierpienia, ale także dom niosący ulgę w cierpieniu – mówił ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. – Tutaj codziennie modlimy się za cały Kościół, za naszych biskupów, kapłanów oraz o nowe powołania do kieleckiego seminarium. Zanosimy także modlitwy w intencji rodzin i o pokój na świecie – dodaje ks. Zygmunt.

Jednocześnie ks. Łukasz Zygmunt serdecznie dziękuje wszystkim dobrodziejom, którzy na co dzień wspierają pracę Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Nie zabrakło także słów wdzięczności dla wszystkich pracowników, którzy posługują i służą chorym.

xmhas

>> Orędzie Papieża Franciszka na 30. Światowy Dzień Chorego