Świętokrzyskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej

W dniach od 3 do 5 listopada br. w Kościele Akademickim pw. św. Jana Pawła II przy ul Wesołej w Kielcach odbywały się V Świętokrzyskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej.

Warsztaty odbywały się już po raz piąty, ale po raz pierwszy osobami prowadzącymi byli znani kompozytorzy Piotr Pałka i Paweł Bębenek. Kompozytorzy przybyli na zaproszenie Krzysztofa Jędrzejewicza oraz ks. Rafała Dudały z Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54.

W warsztatach brało udział blisko 80 osób zebranych spośród chórzystów m.in. z chóru Rahamim z parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach oraz w większości z kieleckich parafii, jak również członków Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

Podczas trzech dni warsztatów doskonaliliśmy techniki śpiewu, prawidłową dykcję potrzebną do prawidłowego wyśpiewywania pieśni.

Pięknym zwieńczeniem tego czasu był wspólny śpiew z towarzystwem orkiestry złożonej z muzyków Państwowej Szkoły Muzycznej z Kielc podczas Eucharystii i uwielbienia sprawowanego w niedzielę wieczorem w kościele Jana Pawła II.

Chwała Panu za ten cudowny czas, za możliwość bycia jednym z uczestników w tych warsztatów.

Jakub Grzegorzewski