TAIZE w Madrycie

41. Europejskie Spotkanie Młodych animowane przez Wspólnotę z Taizé w Madrycie dobiegło końca. A już dziś wiemy, że kolejne odbędzie się w Polsce - we Wrocławiu!

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny będziemy gościć pielgrzymów z całej Europy w naszym kraju. Wrocław będzie gospodarzem kolejnego – 42. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé (28 grudnia 2019 r. – 1 styczni 2020 r.). Decyzję ogłosił przeor tej wspólnoty, brat Alois. Polacy przyjęli wiadomość burzą oklasków.

Wrocław będzie gospodarzem już po raz trzeci. Poprzednie spotkania odbyły się w 1989 i w 1995 r. Wybór tego miasta jest odpowiedzią na zaproszenie, jakie pod koniec 2014 r. wysłali równocześnie na ręce brata Aloisa abp Józef Kupny, metropolita wrocławski i luterański biskup Ryszard Bogusz, ówczesna Rada Miasta Wrocławia i prezydent Rafał Dutkiewicz. Polacy, którzy biorą udział w madryckim spotkaniu, przyjęli wiadomość z wielką radością.

Tegoroczne spotkanie w Madrycie obfituje w modlitwę, radość i spotkania z wieloma ludźmi. Madryt to otwarte miasto, jego mieszkańcy pochodzą z całej Hiszpanii i z innych krajów. Wiele rodzin chętnie otworzyło swoje domy na przyjęcie pielgrzymów z całej Europy.  Dziękujemy Panu Bogu za ten czas.

W tym roku naszą diecezję reprezentowała grupa 83-osobowa: w tym 3 kleryków i 3 księży.

Al. Wojciech Rutczyński