Te Deum za dar kapłaństwa i biskupstwa naszego Pasterza

W sobotę, 15 czerwca 2013 r. Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Ryczan dziękował Panu Bogu za 50 lat kapłaństwa i 20 lat posługi biskupiej w Kielcach. Uroczysta Msza św. została odprawiona w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Mszę św. pod przewodnictwem Biskupa Jubilata koncelebrowało 25 biskupów na czele z abp. Józefem Michalikiem, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, byli obecni także m.in. kard. Franciszek Macharski, emerytowany metropolita krakowski, abp Edward Nowak z Rzymu oraz Nuncjusz Apostolski w Polsce abp. Celestino Migliore, który odczytał list gratulacyjny do Papieża Franciszka. Wraz z biskupami Mszę św. koncelebrowało blisko 400 księży.

Bp Ryczan zaprosił do wspólnego świętowania wszystkich księży naszej diecezji oraz archidiecezji przemyskiej, którzy w tym roku obchodzą Jubileusz 50-lecia kapłaństwa.

Homilię w czasie Mszy św. wygłosił abp Józef Michalik, metropolita przemyski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Po Komunii św. przedstawiciele duchowieństwa, życia konsekrowanego i wiernych świeckich złożyli Biskupowi Jubilatowi życzenia.

mhas

Jubileusz Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana - cz. 1

Jubileusz Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana - cz. 2

Fotorelacja z Uroczystości Nadania tytułu Honorowego Obywatela Kielc