Trwa Tydzień Miłosierdzia

W dniach 23-29 kwietnia 2017 r. Kościół w Polsce przeżywa 73. Tydzień Miłosierdzia. Przebiega on pod hasłem, które wynika z tematyki ogólnopolskiego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście".

Do 2013 r. Tydzień Miłosierdzia przeżywany był w pierwszym tygodniu października, obecnie od II Niedzieli Wielkanocnej, która obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nadaje to obchodom tych dni szczególnego wydźwięku, gdyż Niedziela kończąca oktawę Zmartwychwstania Pańskiego jest zarazem Świętem Patronalnym Caritas.

celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień, służą także prezentacji pracy organizacji charytatywnych i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. To święto wolontariuszy zwłaszcza ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas oraz wszystkich, którzy czują się wewnętrznie wezwani do tego, żeby naśladować Chrystusa. To także okazja dla samej Caritas do wyrażenia wdzięczności wszystkim naszym ofiarodawcom.

W ramach Tygodnia Miłosierdzia zaplanowano spotkania i nabożeństwa okolicznościowe w placówkach Caritas oraz w parafiach. W sobotę 29.04 na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia weźmiemy udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie -Łagiewnikach.

W Niedzielę Miłosierdzia we wszystkich parafiach przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

Pobierz: Materiały liturgiczne