Turniej Tenisa Stołowego dla Służby Liturgicznej za nami

Bp Marian Florczyk wręczył puchary najlepszym ministrantom – pingpongistom, którzy w Pińczowie rozegrali finały VI Diecezjalnego Turnieju Tenisa Stołowego.

Bp Florczyk pochwalił ministrantów za zaangażowanie w sport i respektowanie zasad fair play. – „Cieszę się, że gromadzicie się w sportowym duchu i troszczycie o dobrą rywalizację" – mówił, odwołując się m. in. do olimpiady w Pjongczangu, w której uczestniczył i wspominając fakt poświęcenia przez siebie Hali Widowiskowo–Sportowej w Pińczowie, gdzie odbyły się dzisiejsze rozgrywki.

Biskup pogratulował wszystkim, a zwycięzcom wręczył puchary. Najlepszy w kategorii szkoły podstawowej okazał się Igor Piątek z parafii Daleszyce, spośród gimnazjalistów pierwsze miejsce przypadło Filipowi Jasińskiemu z Wiślicy, natomiast w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – najwyższą lokatę uzyskał Krzysztof Sowa z parafii Bejsce.

Organizatorem wydarzenia było Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Kieleckiej. – Jest to już szósty diecezjalny turniej, który z roku na rok rozrasta się, bo tenis stołowy to popularny i dostępny sport, z powodzeniem uprawiany nawet w małych szkołach, czy w salach parafialnych na plebaniach – wyjaśnia ks. Mariusz Kałka, diecezjalny moderator służby liturgicznej.

Do etapu diecezjalnego byli zgłaszani finaliści parafialni w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. Dotychczas w poprzednich edycjach mocne grupy były m.in. z Bejsc i Włoszczowy.

Bp Marian Florczyk nigdy nie opuszcza tego sportowego wydarzenia ministranckiego. – Ksiądz biskup jest odpowiedzialny za sport i sportowców w Episkopacie, dobrze rozumie ducha sportu i rywalizacji sportowej – mówi ks. Kałka.

Podkreśla zarazem, że sport znakomicie wpisuje się w zadania duszpasterskie i wychowawcze oraz służy integracji: ministrantów, zgłaszających ich do turnieju księży oraz kibicujących ministrantom rodziców.

Agnieszka Dziarmaga

>> Galeria zdjęć