Uczennica II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach zwyciężyła w XIV Konkursie Papieskim

W sobotę, 19 maja 2018 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbył się finał regionalny XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”. To największy konkurs w naszym kraju dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

Naszą diecezje i województwo reprezentowała uczennica II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach - Małgorzata Hajduk uczęszczająca do pierwszej klasy. Uczennica wygrała finałowe zmagania w których brało udział 6 osób. Powtórzyła tym samym wynik starszej koleżanki Wiktorii Długosz sprzed dwóch lat. W nagrodę Małgorzata w sierpniu odbędzie pielgrzymkę do Rzymu wraz z pozostałymi laureatami z 8 miast.

Formuła konkursu jest bardzo interesująca. Pierwsze dwa etapy odbywają się w Internecie on-line i polegają na rozwiązaniu testu w określonym czasie na podstawie wskazanej literatury przedmiotu.

W III etapie uczeń wybiera jeden z trzech tematów i przygotowuje esej w oparciu o wskazane lektury. Nasza Finalistka podjęła następujący temat: Jaką receptę na zbudowanie pokoju na świecie dał Jan Paweł II w swych orędziach na Światowe Dni Pokoju (1 stycznia)? Osoby zakwalifikowane do IV etapu bronią tekst przed jury konkursowym.

Pracę konkursową Laureatki będzie można przeczytać w powakacyjnym numerze pisma „Obecni”. Finały miały miejsce w 9 miastach.

Ks. Jacek Malewski
KATECHETA II LO IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH