Ukazał się nowy numer "Szkarłatnego Strumienia"

W maju odbyła się w Kielcach konferencja naukowa na temat nieba. Zastanawiano się nad „miejscem” nieba w filozofii, teologii, astronomii, kosmologii, humanistyce. W mistyce też. Żaden prelegent nie podjął jednak tematu: „Niebo istnieje naprawdę – możesz go doświadczyć w swojej rodzinie!”

Ślub – Małżeństwo – Rodzina. Tylko dzięki nim człowiek staje się człowiekiem. „All You Need is Family”, żeby sparafrazować słynną piosenkę czwórki z Liverpoolu. Rodzina jest receptą na szczęście. Receptą na prawdziwą miłość, prowadzącą do Boga, który jest Miłością. Obraz małżeństwa/rodziny to nie jakaś Romantyczna (Żółta) Łódź Podwodna albo Majestatyczny Titanic, który prędzej czy później pójdzie na dno! To sama podróż, fascynująca przygoda, w której nasza łódka płynie przez morze doczesności na drugi brzeg. Sakrament miłości pozwala „razem” iść w stronę Nieba. Jak tego dokonać? U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga…? Wprost przeciwnie: wszystko możliwe jest dla tego, który wierzy! Zamiast wielkich słów zacznijmy patrzeć w stronę Nazaretu, uparcie wpatrywać się w Świętą Rodzinę, po prostu: kontemplować wielką tajemnicę Boga pośród ludzi.

W czerwcowym „Szkarłatnym Strumieniu” zapraszamy do lektury – indywidualnej i rodzinnej – tekstów o małżeństwie. Boża wizja małżeństwa, małżeństwo w pytaniach i odpowiedziach, o (nie)rozwodach w Kościele. Nie wolno pominąć samych zainteresowanych, czyli małżonków – jest zatem i wywiad z pewnym małżeństwem. Czytajmy więc o rodzinie i w rodzinie!

W imieniu Redakcji
Ks. dr Stefan Radziszewski

„SZKARŁATNEGO STRUMIENIA"
SZUKAJ W KIELECKICH PARAFIACH:
św. Wojciecha,
św. Maksymiliana Kolbego
i św. Jana Chrzciciela

oraz w Księgarni „Pielgrzym"

Może wkrótce także w Twojej parafii?