Uroczystości odpustowe w Uniejowie - Papież Franciszek skierował specjalny list

We wtorek, 15 września 2020 r. odbyły się uroczystości odpustowe w parafii św. Wita w Uniejowie. Mszy św. przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W trakcie uroczystości odczytany został list Papieża Franciszka z okazji 600-lecia figury Matki Bożej.

Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 12.00. Homilię wygłosił bp Jan Piotrowski. – Przyjechali do nas liczni pielgrzymi m.in. z Kielc, Sędziszowa, ale również z Ukrainy – mówi ks. Kazimierz Perz, proboszcz parafii w Uniejowie.

W trakcie uroczystości został odczytany specjalny list Papieża Franciszka z błogosławieństwem z okazji 600-lecia figury Matki Bożej, która znajduje się w uniejowskim kościele. To drewniana pieta, czyli przedstawienie Maryi trzymającej w ramionach zdjęte z krzyża ciało Chrystusa.

– Wykonana została z lipowego drzewa, jest autorstwa nieznanego autora. Nie wiem, kto ją przywiózł i gdzie powstała. Przypuszczamy, że w Krakowie, ale nawet najlepsi historycy nie mogli tego potwierdzić – dodaje ks. Kazimierz Perz i dodaje, że figura otoczona jest wielkim kultem.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego