VIII Diecezjalne Spotkanie Młodzieży przy relikwiach męczennika z Meksyku

VIII Diecezjalny Dzień Młodzieży, przeżywany pod hasłem „Idźcie, bez obawy, aby służyć”, które to słowa papież Franciszek wypowiedział do młodych w Rio de Janeiro.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek, 11 października 2013 r. w kościele św. Jadwigi Królowej, a zakończyło w sobotni wieczór w parafii św. Józefa Robotnika. Towarzyszyły mu relikwie bł. Jose Sancheza del Rio, młodzieńca broniącego wiary podczas prześladowań w Meksyku w latach 20-tych XX wieku. W tym kontekście młodzi wraz z duszpasterzami chcieli pogłębić refleksję na sposobami ewangelizacji młodych oraz wzbudzić potrzebę odważnego bronienia wiary.

Po piątkowym spotkaniu modlitewnym i uczczeniu relikwii w par. św. Jadwigi Królowej, młodzi przeszli w procesji pod pomnik Jana Pawła II przy kościele św. Józefa Robotnika. Tam też następnego dnia wysłuchali konferencji poprowadzonej przez Marzenę i Adama Kaniów z portalu SzukającBoga.pl. „Młodzi ludzie nie chcą słuchać o Bogu, ale być może wejdą na portal, gdzie podpowiadamy jak w XXI wieku znaleźć drogę do Boga” - mówił prowadzący. Na bazie poruszonych zagadnień, młodzież podjęła dyskusję o swoim przeżywaniu wiary i dzielenią się nią przy wykorzystaniu internetu.

Centralnym punktem Dnia Młodzieży była Eucharystia, której przwodniczył bp Kazimierz Gurda. Rowinął on w homilii treść hasła, wskazując drogi jego podejmowania w realiach naszej diecezji.

Za rok młodzi z całej diecezji spotkają się w Busku-Zdroju.

Zobacz: Plakat w wersji PDF.

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"