Wyjątkowa modlitwa w Kazimierzy Małej

W związku z 85 rocznicą objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego Siostrze Faustynie Kowalskiej parafia Wniebowzięcia NMP w Kazimierzy Małej przyłączyła się do modlitewnej akcji odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Modlitwę Koronki Jezus Chrystus przekazał w prywatnym objawieniu świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej 13 i 14 września 1935 r. w Wilnie.

Od niedzieli, 13 września – od godz. 15.00 blisko 200-osobowa grupa parafian postanowiła modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wśród intencji wyznaczono trzy szczególne: za wszystkie rodziny parafii, za kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

- Cieszę się bardzo, że do akcji przyłączyło się blisko 1/3 parafian. Dziękuję za bardzo serdeczne i liczne przyjęcie tej akcji i chęci odmawiania tej pięknej modlitwy. Niech Pan Jezus Was wszystkich wynagrodzi swoimi łaskami – mówi ks. Krzysztof Balcer, proboszcz parafii w Kazimierzy Małej.

Koronka została spisana na wileńskim Antokolu. To w tej dzielnicy mieszkała wówczas siostra Faustyna Kowalska. Domek świętej Faustyny odwiedza rocznie około 30 tysięcy pielgrzymów.